вторник, 11 марта 2014 г.
Конституція 2014
ТЕКСТ НОВОЇ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ МАЄ ГОТУВАТИ ОРГАН УСТАНОВЧОЇ ВЛАДИ – КОНСТИТУЦІЙНІ ЗБОРИ (КОНСТИТУЦІЙНА АСАМБЛЕЯ), А ЗАТВЕРДЖУВАТИ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕФЕРЕНДУМ
(Для зміни розділу 13 Конституції потрібно, щоб 300 народних депутатів України (або новообраний президент) внесли такий законопроект і проголосували за нього, а новообраний президент призначив референдум для затвердження законопроекту).
Проект Розділ XIII ВНЕСЕННЯ ЗМIН ДО КОНСТИТУЦIЇ УКРАЇНИ Статті 154, 155, 156, 158, 159 викласти у такій редакції:
Статья 154. Право на законодавчу ініціативу по внесенню змін до Конституції України мають дієздатні громадяни України, які досягли віку 18 років, і не мають судимості за вчинення умисного злочину, у кількості не менше ніж трьох мільйонів осіб або не менш як дві третини від конституційного складу органу законодавчої влади в Україні.
Статья 155. Для підготовки тексту Конституції, поправок до Конституції, обираються Конституційні Збори України. Делегатом Конституційних Зборів можуть бути обрані дієздатні громадяни України, які досягли віку 25 років, і не мають судимості за вчинення умисного злочину. Кандидатом у делегати Конституційних Зборів не може бути особа, яка займає посаду в органах державної влади та місцевого самоврядування, або в керівних органах політичної партії, або обіймала таку посаду за рік до оголошення виборів. Вибори до Конституційних Зборів призначає державний орган наділений повноваженнями щодо організації підготовки і проведення виборів та референдумів при наявності конституційної вимоги з підписами не менше ніж трьох мільйонів громадян України або з підписами не менш як від двох третин від конституційного складу органу законодавчої влади в Україні. Висунення кандидатів проходить виключно шляхом самовисування. Вибори проводяться виключно за рахунок коштів державного бюджету України. 100 делегатів Конституційних Зборів обирається по місцевим одномандатним округам. Обраним вважається кандидат, який отримав 50% + 1 голос виборців, які прийняли участь в голосуванні. Якщо жоден з кандидатів не отримав такої кількості голосів, то у другому турі виборів приймають участь два кандидата, які отримали найбільшу кількість голосів виборців. Обраним вважається кандидат який у другому турі отримає більшу кількість голосів, ніж інший кандидат. На час виконання своїх обов’язків делегати Конституційних Зборів не можуть обіймати інші оплачувані посади, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку, не можуть отримувати будь яку винагороду за свою діяльність, окрім як з державного бюджету України. На протязі 1 року після закінчення повноважень Конституційних Зборів, колишні делегати Зборів не мають права займати будь-які посади в органах державної влади та місцевого самоврядування і в політичних партіях, або буди кандидатами на такі посади.
Статья 156. Рішення по тексту конституційного законопроекту приймається не менше ніж двома третинами від конституційного складу Конституційних Зборів. Конституція України, поправки до Конституції України набирають чинності після схвалення конституційного законопроекту на всеукраїнському конституційному референдумі, голосами не менше ніж двох третин громадян, які прийняли участь у референдумі.
Статья 157. (Не змінюється). Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України. Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Статья 158. Якщо законопроект про внесення змін до Конституції України буде відхилений на референдумі, то вносити повторно такий або подібний законопроект (в якому передбачені такі самі зміни) на референдум, можна не раніше ніж через три роки.
Статья 159. Рішення про проведення всеукраїнського конституційного референдуму приймають Конституційні Збори України.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)